Koray Dağdelen

İşletme alanındaki Lisans Eğitiminden sonra profesyonel hayatına 1999 yılında Sigorta Sektöründe Commercial Union Hayat Sigorta A.Ş.’de (AvivaSA) başlamıştır.

Sonrasında görev aldığı Ata Yatırım ve Menkul Değerler Şirketinde Sermaye Piyasası Uzmanı olarak çalışarak finans konusunda uzmanlaşan Dağdelen 2002 yılında katıldığı Ak Emeklilik (AvivaSA) satış organizasyonunda 6 yıl Bölge ve Satış Yöneticiliği yaparak Bankasürans satış ve yönetim konularında uzmanlaşmıştır.

2008 yılında çalışmaya başladığı CPP Türkiye’de Türkiye Satış Müdürü olarak görev yapan Dağdelen B2B ve B2C satış konularında deneyim elde etmiştir.

Türkiye pazarında Banka ve 3. Parti çağrı merkezleri üzerinden inovatif satış yaklaşımları geliştirerek bir çok başarılara imza atarak etkili sonuçlar elde etmiştir.

2009 yılından itibaren satışın, eğitim tarafında Freelancer eğitmen olarak çalışmış, 2011 yılından itibaren eğitim sektöründe uluşlararası bir firmada, 3 yıl farklı sektörlerde ki bir çok şirkete yetişkin eğitimleri vermiştir.

Halen Academictrend Eğitim ve Danışmanlık’ta yönetim ortağı olarak çalışmalarına devam eden Koray Dağdelen’in uzmanlık alanları, Direkt Satış, Kurumsal Satış, Satış Yönetimi, Sigorta, Hayat ve Emeklilik satışı, Bankasürans satış ve yönetimi, Çağrı Merkezinden Satış, İletişim NLP, Yönetim, Liderlik, Koçluk, Kişisel Gelişim, Değişim Yönetimi ve B2C pazarlamadır.

İlgi alanları; öğrenme metodolojileri, eğitim teknolojileri, davranış bilimleri, stratejik düşünme, yönetim sistemleridir.

Ayrıca , INLPTA (International NLP Trainer’s Association) akreditasyonunda NLP pratisyenidir.

Devrim Ersöz

İktisat alanındaki lisans ve yüksek lisans eğitimini takiben, profesyonel iş hayatına bilişim sektöründe adım attı.

1997’de Doğan Hayat Sigorta A.Ş.’de (BNP Paribas Cardif Emeklilik) sigortacılık kariyerine başlangıç yaptı.

1998 yılında çalışmaya başladığı Commercial Union Hayat Sigorta’da (AvivaSA) aktif saha satışında görev aldıktan sonra en son Satış Müdürü olarak görev yaptı.

2003 yılında Sabancı Grubu Şirketi olan AK Emeklilik’e (AvivaSA) geçti. AK Emeklilik’te sırasıyla Eğitim ve Kalite Uygulamaları ile Satış Destek Uzmanlığı ve Pazarlama Bölümleri’nde yöneticilik tecrübesi kazandı.

2007-2009 yılları arasında İngiliz CPP Group Plc’nin kuruluşu olan CPP Türkiye’de Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı.

Ersöz 2009 yılında katıldığı ERGO Sigorta Grubunda ERGO Sigorta ve Emeklilik Satış Hizmetleri Şirketinde 2011 yılı sonuna kadar Sırasıyla Satış Destek Grup Müdürü ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 300 kişilik bir organizasyonun yönetiminde bulundu.

Uzmanlıkları arasında satış ve pazarlama yönetimi, eğitim, kişisel gelişim, stratejik planlama, iş geliştirme ve proje yönetimi bulunmaktadır.

Profesyonel kariyeri süresince Sigorta Satış Ekipleri, Bireysel Emeklilik Aracıları, Satış Yöneticileri, Acenteler, Banka Şube Personeli, Çağrı Merkezi Çalışanları, Üniversiteler ve İş Dünyasından katılımcılar olmak üzere binlerce kişiye eğitim veren Ersöz, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Sigortacılık bölümünde misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur.

Devrim Ersöz halen kurucusu olduğu Academic Trend çatısı altında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

İstanbul Üniversitesi‘nde girişimcilik ve pazarlama derslerinde misafir öğretim üyeliği, danışmanlık ve köşe yazarlığı yapmaktadır.

Amerika Birleşik Devletlerinde Yetişkin Eğitimi üzerine eğitim alan Devrim Ersöz çok satanlar listesine girerek 4 baskı yapan “Ezber Bozan Satış Teknikleri”, 2 baskı yapan “Pembe Fil” Satış, Pazarlama ve İletişimde Yaratıcılık ve “İtirazım var” isimli (kolektif) kitapların yazarıdır.

American Society for Training & Development (ASTD) üyesi ve INLPTA (International Neuro-Linguistic Programming Trainer’s Association) akreditasyonunda NLP uzmanıdır.